Latvijas interneta veikali

Kā lietot plānotāju?

PIRMS SĀC... 

... atrodi sev uzticamu, atbalstošu partneri, kurš varētu Tev palīdzēt iedvesmoties un fokusēties uz mērķu izpildi, lai realizētu šo 90 dienu plānu. Tavai atbalsta personai Tev ir jāpastāsta par plānotiem nedēļas darbiem un jāatskaitās par paveikto. Ja šāda persona Tev nav pieejama, apsver ”kouča” palīdzību. Iepazīties ar iedvesmas treneriem ŠEIT>>

TEV NEPIECIEŠAMS: 

◊ Attieksme un pašdisciplīna. 
◊ Laiks - ik rīta / ik vakara pārdomām, nedēļas darbu plānošanai un vienkārši atpūtai! 
◊ Zināšanas, uzlabo kompetences, izmanto dažādus resursus, mentorus / atbalsta personas u.c. iespējas, lai sasniegtu mērķus. 
◊ Vide un cilvēki, kuri iedvesmo, motivē, aizrauj.

VEICAMIE SOĻI:

1. ''LIELĀ BILDE'' MANAM DZĪVES LĪDZSVARAM. Atbildi uz jautājumiem, lai izveidotu savu dzīves vīziju, definē un ieraksti to ''MANA DZĪVES LĪDZSVARA VĪZIJA'' .

2. ''MĒRĶI MANAM DZĪVES LĪDZSVARAM''. Apsver visas dzīves jomas un uzraksti 36 vispārējus mērķus (norādi laika periodu to sasniegšanai, aptuvenās izmaksas), kuri palīdzēs piepildīt Tavu definēto vīziju. Mērķu rakstīšanai velti ne vairāk kā 15 minūtes! No šiem 36 mērķiem atsevišķi izraksti tos, kuri sasniedzami periodos no 1 līdz 3 gadiem un mērķos līdz 1 gadam. Uzmanību velti mērķiem līdz 1 gadam. Šim periodam nosaki savu prioritāti katrā jomā (pie pārējiem atgriezies, kad prioritārie mērķi sasniegti), un aizpildi ''MĒRĶU SASNIEGŠANA – VEICAMIE SOĻI''.

3. Pārdomā un izvērtē ''MANAS VĒRTĪBAS'' , ''MANAS KOMPETENCES'' u.c. jautājumus, kuri minēti plānotājā, kas ietekmē mērķu izpildi. Vai atbilst un saskan ar Taviem izvirzītiem mērķiem?

4. Izveido un apraksti ''MANS DZĪVES LĪDZSVARS VISOS LĪMEŅOS – VĪZIJA'' tā, lai tā Tev saistās ar piepildītu dzīves līdzsvaru visās jomās. Tāpat izveido aprakstu par sevi ''MANA PERSONĪBA'' - par to kāds Tu vēlies kļūt kā persona visos dzīves aspektos.

5. ''MANS DZĪVES APGALVOJUMS''. Apraksti tagadnes formā par to kādu Tu savu pilnvērtīgo dzīvi redzi visās dzīves jomās. Izveido savu brīnišķīgo realitāti par to kāds Tu esi (vēlies būt) kā prātā izdomātu filmu, kuru Tu labprāt atkārtoti skatītos ik dienu. Šo stāstu savā prātā vizualizē un izspēlē katru dienu.

6. MĒNEŠA PLĀNS. Ņem vērā līdz 1 gadam noliktos prioritāros mērķus, kas ierakstīti ''MĒRĶU SASNIEGŠANA – VEICAMIE SOĻI'', no tiem izvēlies 3 mērķus, pie kuru sasniegšanas strādāsi vispirms. 
Katram mērķim:
6.1. nosaki 5 būtiskākos rīcības soļus, kuri jāveic, lai tos sasniegtu;
6.2. katram mērķim ieraksti veidu, kā sevi apbalvosi, kad tas būs sasniegts;
6.3. plāno, kur rast resursus, smelties iedvesmu un spēkus, kad motivācija sāks aptrūkties.

7. IKDIENA. Pie dienas mērķa ieraksti vienu no rīcības soļiem, kuri minēti mēneša atvērumā, sadali tos smalkāk uzdevumos un izvērtē – ko Tu vari paveikt pats un ko deleģēt citiem (iegūsi papildus laiku sev un raitāku izpildi). Veido pozitīvus ieradumus un katru rītu (5 minūtes) velti laiku vizualizācijai no sadaļas ''MANS DZĪVES APGALVOJUMS''. Pārlasi un domās izdzīvo to. Savukārt, vakarā velti 10 minūtes laika, lai atskatītos uz savām dienas gaitām, par ko esi pateicīgs, kas labs noticis, cik laika sev, attiecībām utml. esi veltījis. Plāno nākošo dienu.

8. NEDĒĻAS UN MĒNEŠA ATSKATS. Analīze, kopsavilkums, korekciju veikšana (ja tādas nepieciešamas), lai sasniegtu nosprausto mēneša mērķi – apsver visus jautājumus un pieņem attiecīgus lēmumus! Apbalvo sevi par paveikto! Plāno nākošo nedēļu. Atskaities par paveikto savam atbalsta partnerim.

90 DIENU KOPSAVILKUMS. Ņem vērā mēnešu atskatus, apsver visus jautājumus, sajūtas, pieraksti tās un pieņem attiecīgus lēmumus! 

SVINI SAVUS PANĀKUMUS. Vienmēr novērtē, cik svarīgi ir svinēt / atzīmēt savus panākumus. Sevis apbalvošana / panākumu atzīmēšana paceļ pašsajūtu un veicina pozitīvu rīcību turpmāk. Turklāt, dzīve ir vairāk baudāma, kad tiek novērtēti gan lielie, gan mazie mirkļi un dažādie pagrieziena punkti.

... Turpini plānot un baudīt pilnveides procesu, lai dzīvotu dzīvi kādu Tu pats vēlies!
20 gadi no šī brīža Tu kļūsi vairāk apbēdināts par to ko neesi paveicis, nekā par to ko esi darījis. Tātad, vienkārši atlaid tauvu. Izbrauc no drošās ostas. Noķer labvēlīgu ceļavēju savās burās. Izzini. Izsapņo. Atklāj. 
Marks Tvens

Svini savus panākumus, bet pie katras izdošanās pacel arī laktiņu augstāk!
Mia Hamm 0

 . google-site-verification=zM32tLe4sGS97YS3o6TaYhBC3WQjif0DpT7Lh0MGuVw